Arbitři serveru www.herna.net

Arbitři jsou uživatelé s nejvyššími oprávněními na serveru www.herna.net. Každý arbiter je automaticky i Střážcem.
Všechny zásahy arbiterů jsou zaznamenávány a měly by být popsány ve Strážnici.

Arbiter musi vzdy stavet zajem herny nad svuj zajem. Arbiter nesmi zneuzivat sveho postaveni, jinak mu budou funkce odebrany.

Funkce:

Specialni diskuse
 • HELPDESK - odkaz je na strance se seznamem druhu her. Obsahuje stiznosti hracu. Po vyreseni stiznosti v ni kliknout na "X", tim se oznaci jako vyresena.
 • Straznice - odkaz tamtez. Zaznamy o jednotlivych zasazich arbitru, pripadne interni diskuse mezi arbitry

  Zablokování komunikace hráče
  V profilu hráče odkaz Zablokovat, do prvního políčka vyplnit bud 0 nebo 1 podle zamysleneho rozsahu blokovani.
  Pokud je vyplnena 1, zablokuje se mimo hlavního chatu a diskuse i psaní u stolu, psaní vzkazů a hodnocení. Zablokovanému hráči se zobrazí, co mu je blokovano a na jak dlouho.
  Po zablokování napsat vzkazy oboum, jak blokovanému tak tomu, co to hlásil.
  Použít pro: Pokud je někdo opakovaně vulgární nebo útočný. Je to nejvyšší trest, tak max. opatrně. Nenechte se vyprovokovat. Skoro každý někdy použije sprosté slovo, a není cílem blokovat každého, komu se to stane, ale jen poravdu velice silné nebo opakované narušitele!
  Obtezujici vzkazy, ktere hraci nahlasili pouzitim odkazu "Preposlat oznacene vzkazy spravci" dole pod vypisem svych vzkazu, se zobrazuji ve Straznici.

  Výpis chatu u stolů
  je přístupný odkazem v profilu hráče1.Pozor: lze použít jen na základě stížnosti v HELPDESKu. Není možné se jen tak dívat, co si kdo píše, to by bylo považováno za zneužítí!!
  Pouzit pro overeni stiznosti a zjisteni, jak moc hrace blokovat.
  Vsechna pouziti teto funkce arbitry se zaznamenavaji. Chat z urciteho stolu bude ulozen pro pripane zobrazeni arbitrem jen pouze pokud nektery z hracu u stolu pouzije Funkce > Zpravy > Zpristupnit chat spravci

  Snižování ela
  V profilu hráče je u konkrétní hry odkaz Snížit elo o 100. U pokeru, oka a prší se nesnižuje elo ale výhra, respektive počet vítězství.
  Použít pro: podvody prokazatelné výpisem her

  Mazání diskusních příspěvků
  U každého diskusního příspěvku je zaškrtávací políčko, kde se příspěvek(y) označí a pod tabulkou se vybere akce (zašedit, smazat).
  Použít pro: vulgární či jinak urážlivé a útočné příspěvky
  POZOR: Mazání diskuse je velmi ošemetné, protože pro plno lidí je to cenzura. Někteří hráči schválně provokují a osobně útočí na správce. Vždy odděl zájem svůj a zájem herny. Oprosti se od ješitnosti a pocitu moci!

  Smazání hodnocení - komentáře
  Odkaz [smazat] vedle komentáře (Profil hráče > Hodnocení > Názory ostatních)
  Použít pro: vulgární, urážlivé, útočné, provokativní nebo evidentně nepravdivé komentáře

  Smazání hodnocení - známky
  Odkaz [x] vedle známky (Profil hráče > Hodnocení > Názory ostatních > Známky)
  Použít pro: mstivé či nepodložené známky, např. pokud hráč někde vyplní samé 5, ačkoli nehrál s hráčem všechny druhy her

  Mazání rekordů (jen scrabble)
  Odkaz Smaž je vedle rekordu ve výpisu rekordů.
  Použít pro: neplatné slovo
  Tuto funkci mají: vetesnik, kopeckar, drticka, kapka1, filepra

  Schvalování fotek
  Přístupné přes Nastavení - Schvalování fotek. Nevhodné (vulgární, výhružné, reklamní) vymazat. Ostatní schálit. Dále já mažu všechny fotky, které nejsou podobenkou hráče (takže různá srdíčka, loga fotbalových klubů ...)