Poker na www.herna.net

►►vstup do hry

 Hraje se třech nebo ve čtyřech. V méně hráčích je k dispozici automat. Po připojení každý dostane 100 peněz, se kterými může hrát. Vklad do každé hry jsou 2 peníze.

Stupnice figur
Čistá postupka karty stejné barvy a postupných hodnot. (dokola přes eso nelze.)
Čtveřice 4 karty stejné hodnoty
Full House trojice a dvojice
Celá barva všech 5 karet od jedné barvy, na hodnotách nezáleží
Postupka karty postupných hodnot, z různých barev. (dokola přes eso nelze.)
Trojce trojice karet stejných hodnot
2 dvojice 2 dvojice karet stejných hodnot
1 dvojice dvojice karet stejných hodnot

Při shodné figuře rozhoduje výše karty v nejcennější sekvenci (např. trojička ve full handu), dále ve vedlejší sekvenci, případně dále nejvyšší nezařazená karta (karty). Barva nerozhoduje nikdy. V případě shody je bank rozdělen.

Při sázení může každý buď přihodit, dorovnat nebo odstoupit (pass). V jednom kole může každý sázet maximálně 3x. Je možné přihodit jen tolik, aby každý měl na dorovnání. Maximální sázka je 10.

Liga

 Liga se vyhodnocuje každý měsíc a dále se počítá celkový žebříček. Hraje se, pokud jsou u stolu alespoň 3 registrovaní hráči.

Denní příděl peněz

 Každý hráč dostává denně v 5 hodin ráno příděl peněz, se kterými může hrát. Jeho výše závisí na počtu odehraných ligových her: nad 1500 her: 380, nad 200: 220, nad 120: 180, ostatní 120.

Druhý příděl peněz je v 19 hodin, obnáší 60 % přídělu hlavního a je jen pro hráče, kteří v od 19. h. minulého dne do 18. h. dne aktuálního strávili alespoň 15 minut ligovým hraním jakékoli hry na herna.net (kromě pokeru, oka a scrabble).

Hráči s bonusovým účtem mají všechny příděly dvojnásobné.

 Hráči, kteří jsou celkově v plusu, si můžou navýšit denní limit převodem z dosavadní výhry. Použij odkaz Navýšit na stránce se stoly pokeru.

Základní varianta - "hospodská"

Nejdříve se jedno kolo sází, potom si hráči vymění 0 až 5 karet a následuje druhé kolo sázení.

Ovládání
  Při založení stolu se určí, zda se karty budou míchat mezi hrami.
V Nastavení si můžeš zvolit způsob označování karet pro výměnu, a to buď "měnit" (označují se karty, které chceš vyměnit) nebo "držet".

Varianta Texas Holdem

  Každý hráč má dvě vlastní, soukromé karty, ostatní karty jsou společné. Společné karty se ukáží nějdříve 3 (po prvním kole sázek), dále 1, a poslední 1. Mezi každým přidáním karet je kolo sázení. (Celkem tedy 4 kola sázení.) Hráčům se počítá nejvýhodnější kombinace - pětice, kterou lze vytvořit z přítomných 7 karet (5 společných + 2 soukromé).
15. 9. 2005

Varianta Omaha Holdem

  Stejná jako Texas Holdem s těmito výjimkami: hráči mají po čtyřech soukromých kartách a nejlepší kombinace musí být složena přesně z dvou soukromých a třech společných karet.
18. 1. 2006


Rozdělování banků

  Pokud některému z hráčů během přihazování dojdou peníze, aktuální bank se zmrazí či rozdělí: aktuální část, kterou tento hráč právě dorovnal, může vyhrát i on - stejně jako kdokoli ze zbývajících hráčů. Hra ale pro zbývající hráče pokračuje dále jakoby s novým bankem. Může se tak stát, že různé části banku vyhrají různí hráči.
Toto opatření zamezí deformaci hry v případě, že má jeden z hráčů málo peněz (viz "příhoz byl snížen, aby mohli všichni dorovnat"), každá hra se může zahrat naplno!
Příklad: Jsou 3 hráči. A má 10 Kč a dvojici, B má 10 Kč a plevel, C má 5 Kč a trojici. Každý vsadí všechny své Kč.
Potom hráč C vyhrává 15 (první bank, jehož se účastní všichni) a hráč A vyhráva 10 (druhý bank - toho už se hráč C neúčastní, proto je dvojička nejvíc). Jasný?

1. 4. 2008


Vstup do hry: poker online na herna.net.